Ознака: Владимир Путин
Свет

Путин: Aмериканците беа „трагедија“ за Авганистан

пред 2 мес.
Магазин

Oваа убавица е вонбрачната ќерка на Путин?

пред 8 мес.
Свет

До Путин се стигнува преку тунел за дезинфекција (ВИДЕО)

пред 1 година
Свет

Ердоган и Путин очи в очи ќе ја решаваат кризата во Сирија

пред 2 години
Годинава ќе има средба на српскиот и рускиот претседател

Вучиќ ќе го посети Путин во Москва

пред 2 години
наместо гламурозна забава

Путин за роденденот замина на Сибир да бере печурки (ФОТО)

пред 2 години
Конгресот е загрижен оти постои можност да е загрозена националната безбедност

Американскиот Конгрес ги бара разговорите на Трамп со Путин

пред 2 години
при посетата на најголемиот саем за авијација МАКС

Ќе платиш ли и за мене?: Путин му купи сладолед на Ердоган (ВИДЕО)

пред 2 години
судирите во провинцијата Идлиб ги зголемуваат тензиите

Состанок во Москва: Путин и Ердоган бараат заеднички став за Сирија

пред 2 години
кремљ ги окарактеризира разговорите на двајцата претседатели како конструктивни

Макрон уверен во европската иднина на Русија по средбата со Путин

пред 2 години
по експлозијата на полигон за воени проби во северна Русија

Путин: Руската нуклеарна експлозија не претставува никаква закана

пред 2 години
НЕ Е ПОКАНЕТ НА Г7

Макрон денеска ќе го прими Путин во тврдината Брегансон

пред 2 години
пет дена пред средбата на членките на Г7

Путин и Макрон в понеделник на состанок во Париз

пред 2 години
Украинците негодуваат

Путин влезе на Крим со мотоцикл (ВИДЕО)

пред 2 години
Откако САД се повлече од договорот за уништување на ракетите

Русија ќе развива нови ракети доколку и САД го прави тоа

пред 2 години
Свет

Ќерката на Путин ќе лечи рак со проект од 500 милиони фунти

пред 2 години
Свет

Путин нурна да ја бара подморницата од Втората светска војна (ВИДЕО)

пред 2 години
Порака по повод 75-годишнината од дипломатските односи меѓу двете земји

Путин до Асад: Русија секогаш ќе ја поддржува Сирија

пред 2 години
Магазин

Турски пекар ќе направи бурек со името на Путин и ќе му го испрати во Москва (ВИДЕО)

пред 2 години
Став на претседателот на Русија

Путин: Неприфаќање на мултиполарниот свет е причина за судири

пред 2 години