Ознака: Владимир Путин
кремљ ги окарактеризира разговорите на двајцата претседатели како конструктивни

Макрон уверен во европската иднина на Русија по средбата со Путин

пред 3 дена
по експлозијата на полигон за воени проби во северна Русија

Путин: Руската нуклеарна експлозија не претставува никаква закана

пред 4 дена
НЕ Е ПОКАНЕТ НА Г7

Макрон денеска ќе го прими Путин во тврдината Брегансон

пред 4 дена
пет дена пред средбата на членките на Г7

Путин и Макрон в понеделник на состанок во Париз

пред 7 дена
Украинците негодуваат

Путин влезе на Крим со мотоцикл (ВИДЕО)

пред 2 недели
Откако САД се повлече од договорот за уништување на ракетите

Русија ќе развива нови ракети доколку и САД го прави тоа

пред 3 недели
Свет

Ќерката на Путин ќе лечи рак со проект од 500 милиони фунти

пред 3 недели
Свет

Путин нурна да ја бара подморницата од Втората светска војна (ВИДЕО)

пред 4 недели
Порака по повод 75-годишнината од дипломатските односи меѓу двете земји

Путин до Асад: Русија секогаш ќе ја поддржува Сирија

пред 1 месец
Магазин

Турски пекар ќе направи бурек со името на Путин и ќе му го испрати во Москва (ВИДЕО)

пред 1 месец
Став на претседателот на Русија

Путин: Неприфаќање на мултиполарниот свет е причина за судири

пред 2 мес.
Свет

Се плаши да не го отрујат: Сите пијат од чаши, Путин од термос (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Во пресрет на изборот на нов британски премиер

Путин: Ќе соработуваме со новиот премиер на Велика Британија, кој и да биде избран

пред 2 мес.
Санкциите ја охрабриле Москва да го подобри сопственото производство

Путин: Русија нема да отстапи од основните интереси заради ублажување на санкциите

пред 2 мес.
на конференција за јакнење на довербата во азија

Рохани: Иран продолжува да ги почитува обврските од нуклеарната програма

пред 2 мес.
од самитот во таџикистан

Путин повика потписниците да се придржуваат кон договорот со Иран

пред 2 мес.
Кинезите многу го сакаат рускиот сладолед

Путин му подари сладолед на Си Џинпинг за роденден

пред 2 мес.
Добиваат имиња на руските цареви, писатели, пионери на авијацијата и истражувачи на универзумот

Путин ги смени имињата на 40 аеродроми во Русија

пред 3 мес.