Ознака: korona
Македонија

Во болниците се лекуваат 1 663 пациенти

пред 20 часа
Свет

Италијанците го чекаат враќањето на нормалниот живот

пред 22 часа
Регион

Словенија ги олабавува мерките – 100 луѓе ќе можат да се соберат на едно место

пред 22 часа
Македонија

Се размислува за продолжување за уште една недела на рестриктивните мерки

пред 23 часа
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Задоцнета помош не е помош

пред 24 часа
Свет

80.000 починати од корона во Германија

пред 2 дена
Македонија

Муцунски: Срамно е Собранието да не покаже капацитет да решава проблеми кои се однесуваат за граѓаните

пред 4 дена
Свет

Градоначалникот на Рио де Женеиро по една година повторно заразен со Ковид-19

пред 4 дена
Македонија

Панова: ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи сите, кои нема да можат да бидат примени во државна установа, да можат да отидат во приватна болница со цени исто како во државното здравство

пред 5 дена
Регион

Министрите од кипарската Влада се вакцинираат со Астра Зенека за да испратат порака дека вакцината е безбедна

пред 5 дена
Регион

Ројтерс: Грција го укинува карантинот за земјите членки на ЕУ, Израел, САД, Британија, Србија и ОАЕ

пред 5 дена
Економија

ТУК ќе ги презентира барањата за мерки за поддршка на угостителскиот сектор

пред 5 дена
Македонија

Недостиг на клексан и фраксипарин, причина за зголемената смртност во Македонија, Филипче молчи

пред 5 дена
Македонија

Филипче: Третиот бран на вирусот е многу силен, справувањето со него е исклучително тешко

пред 2 недели
Регион

Грција до јули ќе постигне имунитет

пред 2 недели
Економија

ССК: Неповратна финансиска помош за спас на туризмот и угостителството

пред 2 недели
Македонија

Болниците преполни со тешки пациенти – на кислородна поддршка и млади под 30 години

пред 2 недели
Свет

Северна Кореја тврди дека нема ниту еден заразен со коронавирус

пред 2 недели
Македонија

Заев лета хеликоптер, Николовски путерот се одмора во Дубаи, а за Златко Божиновски од кратовско, кој загуби живот немаше ниту болничко возило

пред 2 недели
Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1744 пациенти

пред 2 недели