Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо кој е познат по здравата исхрана редовно конзумира грав, открива неговиот поранешен соиграч во Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ. Токму на наговор на Немања. Кристијано прв пат пробал грав и ова јадење реводно било на менито на Португалецот.

На Инстаграм, каде е објавена фотографијата фановите се шегуваат дали можеби Роналдо јаде тетовски грав.