Ракометарите на Пик Сегед пристигнаа во Скопје пред дуелот со Вардар во Лигата на шампионите. Екипата на Пресинг ТВ ги улови на аеродромот пред да се упатат во хотел.

Утре Вардар пред своите гледачи го пречекува унгарскиот вицепрвак, отако газдата Самсоненко објави дека веќе нема да го спонзорира клубот.