Поранешниот ракометен репрезентативец Наумче Мојсовски е назначен за нов директор на Агенцијата за млади и спорт.

Неговото назначување на оваа позиција беше соопштено по вчерашната владина седница.

Владата на Северна Македонија на оваа седница за директор на Агенцијата за млади и спорт го именува Наумче Мојовски, наш врвен спортист и ракометен репрезентативец, соопштија од владината прес-служба.

Мојсовски го наследува Дарко Каевски, кој стана пратеник во Собранието.