Марио Фери му се извини на Новак Ѓоковиќ што му ја повреди кога алуминиумско шише испадна од неговиот ранец и го удри Србинот во главата.

Дали ова беше навистина случајно?

Во меѓувреме беше откриен интересен податок за Италијанецот. Имено, тој веќе предизвикал скандал на Светското првенство во Катар на натпреварот помеѓу Португалија и Уругвај кога истрча на теренот носејќи го знамето на хомосексуалната и транссексуалната популација, облечен во маица со натписи „Спаси ја Украина“ и „Почит кон Иранките“.

-Ха-ха, денес директно ќе ти го фрлам ранецот – му порача  Марио на Ноле.