Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ кој е вистински хит во НБА е воодушевен од поранешната ѕвезда на Лејкерси Коби Брајант. На мечот Лејкерс-Далас со Стејпл центарот Лука бил изненаден кога некој му прозборел на словенечки јазик.Тоа не бил никој друг туку Коби кој прикриен со капче седел во првиот ред.

По мечот тие се запознале и Лука бил среќен што се запознал со еден ос најдобрите кошаркари во историјата на НБА.