Ознака: лука дончиќ
Спорт

Премногу е опасно: Далас не му дозволува на Дончиќ да го посети дедото на Косово

пред 2 недели
Спорт

Еве каков звер вози Лука Дончиќ (ФОТО)

пред 1 месец
Спорт

Дончиќ го слуша Тоше во кола (ФОТО)

пред 5 мес.
Спорт

Лука Дончиќ пцуе на српски…за цел свет да го разбере (ВИДЕО)

пред 7 мес.
Спорт

Словенија со Дончиќ прв фаворит на ЕП

пред 7 мес.
Спорт

Мајката на Лука Дончиќ е вистинска бомба (ФОТО)

пред 2 години
Спорт

Дончиќ погоди од половина терен (ВИДЕО)

пред 2 години
Спорт

Дончиќ го реши Мемфис во последната стотинка

пред 2 години
Спорт

Ана ужива во Хрватска, Лука се поти во Орландо (ФОТО)

пред 3 години
Спорт

Коби Брајант прозборе словенечки јазик (ВИДЕО)

пред 3 години
Спорт

Лука Дончиќ никогаш не го посетил родното село на Косово (ВИДЕО)

пред 3 години
Спорт

Лука сам играше против Лејкерс

пред 3 години
кошарката му била судена

Лука Дончич како мал кршел кошеви по дома (ВИДЕО)

пред 4 години
Нов историски подвиг на словенечкиот кошаркар

Лука Дончиќ се изедначи со Меџик Џонсон (ВИДЕО)

пред 4 години
На натпревар за збогување од кошарката

Перо Антиќ го носи Лука Дончиќ во Скопје

пред 4 години
Словенецот ја издрибла цела противничка петорка

Дончиќ со слалом сам против сите (ВИДЕО)

пред 4 години
Нема крај за НБА рекордите на словенечкиот кошаркар

Дончиќ втор најмлад во историјата со трипл-дабл (ВИДЕО)

пред 4 години
Словенечкиот кошаркар продолжува да доминира во НБА лигата

Дончиќ со нов историски подвиг (ВИДЕО)

пред 4 години
Го зароби во рекетот

Лука Дончиќ е немоќен против Ана-Марија (ФОТО)

пред 4 години
Словенечкиот кошаркар доби песна посветена за него

Лука Спасителот, Алелуја (ВИДЕО)

пред 4 години