Ракометарите на Алкалоид синоќа испишаа историја со победата во финалето на Купот на Македонија. Тие го совладаа фаворитот Еурофарм Пелистер откако претходно совладаа уште еден фаворит-Вардар.

Со тоа Алкалоид серизно се наметнува како најсериозен кандидат во идинина да атакува и на шампионската титула. Честитки и за првиот трофеј за Кире Лазаров како тренер.

Погледнете како беше вчера во „Борис Трајковски“.