Европското првенство е зад нас па Вардарци со мислите се веќе на натпреварите од Лигата на шампионите и продолжението на сезоната. Првиот е веќе в среда во 19 часот против Кил нагости.

Варда во оваа полусезона влегува со нов тренер и со желба да се обезбеди пласман во осминафималето што ќе биде особено тешко.