Во Белград се одржа состанок на лидерите од регионот. Домаќин беше претседателот на Србија Александар Вучиќ.

ТоЈ на Инстаграм објави со какво јадење ги пречекал пријателите од Албанија и од Македонија.

Белград секогаш бил претстолнина со големо срце, искрено гостопримство и добра храна. Чекајќи ги пријателите Еди Рама и Димитар Ковачевски пробав пеглана пиротска колбасици. Веќе се договараме за големиот саем на вино и храна следната година во Белград-напиша Вучиќ.