Грегор Рама е синот единец на премиерот на Албанија Еди Рама.Тој е миленик на Рама и верна поддршка. Грегор не сака многу да се меша во политиката и посветен е на уметноста.Пред две години преживеа трагедија бидејќи неговата вереница загина во земјотресот во Драч.

Но, тоа не беше крај за несреќите во семејството Рама. Грегор заболе од рак на тестисите и се лечеше во САД со експериментална хемотерапија.

Сега е добар и најмногу сака да одигра партија баскет со неговиот татко бидејќи и двајцата се големи фанови на кошарката.