Ознака: еди рама
Регион

Рама: Овие ситуации не покажуваат дека „Отворен Балкан“ е непотребен или погрешен

пред 2 недели
Регион

Прекршено е меѓународното право: Санчез му објасни на Рама зошто Шпанија не го признава Косово

пред 2 недели
Регион

Рама: Начинот на кој Бугарија се однесуваше кон  Македонија беше срам

пред 4 недели
Регион

Рама: На Балканот му е потребна ЕУ, исто толку колку што и Балканот и е потребен на ЕУ

пред 2 мес.
Македонија

Рама: Бугарија добива поддршка да ја дестабилизира Македонија, а тоа води до раздор

пред 2 мес.
Регион

Рама за ЕУ: Путин е болен, но не можам да кажам дека оваа куќа овде изгледа здраво

пред 2 мес.
Македонија

Рама повторно саркастичен: Поздрав од источна Македонија

пред 2 мес.
Регион

Рама се мисли да не оди во Брисел, Ковачевски молчи

пред 2 мес.
Регион

Рама: Албанија и Македонија нема да започнат разговори за пристап во ЕУ

пред 2 мес.
Регион

Бугарите воодушевени што Рама го нарече Ковачевски иден премиер на западна Бугарија

пред 2 мес.
Регион

Eди Рама бил само саркастичен дека Ковачевски е иден премиер на западна Бугарија

пред 2 мес.
Македонија

Скандал: Рама вика дека сме идна западна Бугарија, Таче на тоа се смее (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Регион

Рама ќе ја чека Македонија до јуни, потоа ќе бара раздвојување

пред 4 мес.
Регион

Рама: Ако Бугарија стави вето во првите шест месеци, ќе бараме издвојување од Македонија

пред 8 мес.
Регион

Рама искрен: Свесни сме дека некои канцелари не нè сакаат во ЕУ

пред 8 мес.
Регион

Рама за Заев и Вучиќ облече сако и стави вратоврска (ФОТО)

пред 8 мес.
Регион

Рама го спореди егзодусот на Албанците со тој на Авганистанците

пред 12 мес.
Регион

Рама призна за намерата со „Отворен Балкан“: Паѓаат границите меѓу Албанците

пред 1 година
Спорт

Шилегов на Рама му даде дрес од Јувентус наместо од Вардар или Шкупи (ФОТО)

пред 1 година
Македонија

Вучиќ и Рама се денеска во Скопје

пред 1 година