Ознака: холандија
Магазин

Во време на корона никому не му е до романтика: Намалена продажбата на лалиња во Холандија

пред 4 мес.
Свет

И Холандија си го смени името: Сега се „Недерленд“

пред 6 мес.
Економија

Бектеши: Трговската соработка со Холандија изминатите години бележи континуиран раст

пред 8 мес.
Свет

И Холандија си го смени името: Сега ќе биде Нидерланд

пред 9 мес.
Македонија

Османи: Франција и Холандија сè уште немаат донесено конечна одлука за стартот на преговорите

пред 10 мес.
во близина на врање

Македонци враќајќи се од Холандија учествуваа во сообраќајка во Србија (ФОТО)

пред 10 мес.
дочек за паметење

Навивачите на Ден Хаг фрлаа играчки кон деца од локалната болница (ВИДЕО)

пред 10 мес.
трагедија во Дордехт

Тројца застрелани, а еден тешко ранет во семејна куќа во Холандија (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Свет

Преку 9,5 милијарди евра сомнителни трансакции во Холандија

пред 12 мес.
Магазин

И тоа го има во Холандија: Им го затвориле игралиштето на децата оти биле прегласни

пред 1 година
БОРБА ПРОТИВ ПЕРЕЊЕТО ПАРИ

Холандија бара да се повлечат банкнотите од 500 евра

пред 1 година
Одлука на парламентот

„Да“ за Македонија од Холандија, „Не“ за Албанија

пред 1 година
Македонија

Холандски парламент: Албанија има долг пат што треба да го изоди, Македонија презеде добри чекори, но тие сè уште не се таму

пред 1 година
Регион

Холандија достави барање до Брисел за враќање на визите за Албанија

пред 1 година
НЕ ДОЗВОЛУВААТ КУЛТУРА НА НАСИЛСТВО

Ангели на пеколот забранети во Холандија

пред 1 година
ОТКРИЕНА ОПАСНА КРИМИНАЛНА МРЕЖА

Холандската полиција со шок откритие – Албанци со лажни грчки пасоши терале бизнис со коноп

пред 1 година
ОД ДЕНЕС ДО НЕДЕЛА ЕВРОПА ГЛАСА

Почнаа европските избори – во Холандија гласачки ливчиња се фрлаат во канти за отпад

пред 1 година
горд е на себеси

Победникот на Евросонг призна дека е бисексуалец (ФОТО)

пред 1 година
Холанѓаните имаат проблеми со напливот на посетители од странство

Поради преголемиот број туристи Холандија забранува да се промовира Амстердам

пред 1 година
КОНЕЧНО ГИ СОБРАЛ ПОТРЕБНИТЕ ПОТПИСИ

Холанѓанец бара да се укине данокот за кучиња – тој закон ги дискриминира граѓаните

пред 1 година