Ранко Ескобар кој беше убиен во кафуле на бензинска пумпа во Рушње бил и сопственик на објектот, пишува „Курир.рс“.

фото курир.рс

Покрај кафулето тој имал и плац за продажба на луксузни половни автомобили. Ранко имал неколку скапи автомобили од марките „ауди“, „брабус“, „мерцедес“ и „ленд ровер“ пред кафулето каде што бил убиен.