Џек Фентон (22) од Велика Британија загина во трагична несреќа кога го удри пропелер на хеликоптер и се здоби со тешки повреди на главата.

Тој со неговите пријатели се враќале од Миконос каде биле на одмор. Неговите пријатели и пилотот биле шокирани кога виделе како сечилото што замавнува го убива на лице место.

Луѓето кои во тој момент биле околу него го предупредиле да се оддалечи од хеликоптерот кој бил блиску до младиот човек, но тој не обрнал внимание. Во текот на истрагата, грчката полиција отворила можност Џек дека сакал да направи селфи со хеликоптерот и дека во тој момент бил погоден од грб