Велосипедист се здоби со сериозни повреди откако во него удри автомобил „Опел Корса“ на крстосницата од булеварот „Партизански Одреди“ и улица „Никола Тесла“ во Скопје.

Поради тешките повреди, 28-годишниот велосипедист итно бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември“, каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.