Ознака: ковид 19
Македонија

На Филипче конечно му текна: Лекувањето од Ковид-19 во приватните болници ќе чини од 40.000 до 305.000 денари

пред 1 месец
Македонија

Нови 42 починати лица од Ковид-19

пред 1 месец
Македонија

Болницата „Жан Митрев“ со пакети за лекување од Ковид-19: На полуинтензивна нега 10 дена ќе чини 6.000 евра

пред 1 месец
Македонија

„Економист“: Македонија на трето место по „прекумерна смртност“ од Ковид-19

пред 2 мес.
Свет

Истражувања: Со бразилската мутација може да се заразат до 60 отсто од оние кои веќе прележале Ковид-19

пред 3 мес.
Свет

Шведска препорачува да се одложат сите патувања надвор од Европа до 15 април

пред 4 мес.
Македонија

И на малку тестирани голема бројка на починати и заразени

пред 5 мес.
Свет

Првичните 200 милиони дози од вакцината на Фејзер и Бионтек во државите-членки на ЕУ ќе стигнат до наредниот септември!

пред 5 мес.
Македонија

Господ прво себе си дал брада-Владата преку тендер си набавила 260 молекуларни тестови за Ковид-19!

пред 5 мес.
Свет

„Форбс“: Пандемијата со Ковид-19 создаде нови 50 милијардери од областа на здравствената заштита

пред 5 мес.
Македонија

Фрчкоски e пренесен на Инфективна поради ковид-19

пред 5 мес.
Македонија

Коронавирусдот коси: Нови 1.285 заболени и 14 починати лица

пред 6 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ остави пред Владата 1.071 каранфил за починатите од Ковид-19

пред 6 мес.
Регион

Захариева во самоизолација, информирани и Димитров и Османи

пред 7 мес.
Регион

Рекордно починати 51 лице од Ковид-19 во Бугарија

пред 7 мес.
Македонија

Од 1.325 тестирања 565 новозаболени и 21 починато лице

пред 7 мес.
Спорт

РФМ ги објави заболените од Ковид-19-Тројца се играчи и тројца се тренери

пред 7 мес.
Македонија

Од денеска почна примената на брзите тестови за Ковид-19

пред 7 мес.
Македонија

И екс-министерот Наќе Чулев не успеа да се одбрани од коронавирусот

пред 7 мес.
Македонија

Драги Рашковски на Инфективна поради компликации од Ковиод-19

пред 7 мес.