Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја коментира изјавата на премиерот, Зоран Заев, дека бил разочаран од бегството на Сашо Мијалков.

Заев, доста беше, кога ти си разочаран Македонија глава ја боли… давај си оставка, не се резили дополнително! – напиша Мицкоски.