Ознака: клинички центар
Економија

Мицкоски: Дали некој од власта планира да ги продаде болниците 8-ми Септември и Букурешт, наш предлог е тие да станат Државен ургентен центар

пред 2 недели
Македонија

Mицкоски: Немаме нов Клинички центар поради политикански игри на СДСМ

пред 12 мес.
Македонија

Водичи ќе им помагаат на пациентите да не лутаат низ „Државна“ болница

пред 2 години
Синдикатот за градежништво, индустрија и проектирање (СГИП) реагира

Домашните градежни компании разочарани што нема да учествуваат во изградбата на Клинички центар

пред 2 години
Македонија

Синдикатот на Клинички центар го поддржува предупредувачкиот штрајк на СОНК

пред 2 години
Македонија

Димче Арсовски: Целиот тендер за клиничкиот центар во Скопје е класично лудило

пред 2 години
Опозицијата обвинува дека се подготвува грабеж

Изградба на нов клинички центар: Од 72 милиони сумата се покачи на 500 милиони

пред 2 години
Македонија

Цветковски: Обезбедени се средства за изградба на новиот Клинички центар, најголема инвестиција во здравството

пред 2 години
ќе се гради со кредит од 500 милиони евра

Новиот Клинички центар ќе биде готов за седум години

пред 2 години
Македонија

Повредените свадбари од Мала Речица пренесени во Скопје

пред 2 години
Македонија

Боки 13 од Шутка пренесен во Клинички центар на испитувања

пред 2 години
со договор за воспоставување на јавно приватно партнерство

Две катни гаражи ќе се градат во Клиничкиот центар во Скопје

пред 2 години
преку македонска и француска асоцијација

Во Клинички центар се донираат колички и помагала за движење

пред 2 години
Македонија

Филипче: Ќе се обидеме изградбата на новиот Клинички центар да почне до крајот на годината

пред 2 години
Македонија

Стоилковски: Новиот Клинички центар ќе чини четири пати повеќе (ВИДЕО)

пред 2 години
Македонија

Новиот Клинички Центар најверојатно ќе се гради во Ѓорче Петров

пред 2 години
По средбата на премиерот со синдикатот на Клинички центар

Поголеми плати за лекарите сега нема, но добија ветување дека ќе се сетат на нив ако има ребаланс

пред 2 години
Блокади и утре

Од премиерот Заев зависи до кога ќе се протестира на Клинички

пред 2 години
Македонија

Паркингот на Клинички стигна до Заев (ВИДЕО)

пред 2 години
Втор ден протести против поскапувањето на паркингот

Лекарите до Шилегов: Сите патишта водат до Клинички

пред 2 години