Познато е дека мажите важат за подобри готвачи од мажите.Тоа е така можеби затоа што готвењето за мажите е љубов а за жените секојдневие. Овие хороскопски знаци важат за најдобри со престрилката и шпоретот. Жени проверете дали е точно.

Овен

Има потенцијал за готвење но е многу мрзлив. Често подготвува лесна храна и тоа во микробранова.

Бик

Биковите се големи готвачи, кога ќе се фатат за нешто тоа е неверојано сочно и вкусно

Близнаци

Кога ќе откријат својот талент не се одлепуваат од шпоретот. Сакаат необични јадења и секогаш наоѓаат нешто интересно на интернет, како од ресторан

Рак

Раковите го сакаат готвењето и готват речиси секој ден. Уживаат да прават специјалитети за своето семејство. Тоа за него е уживање.