Рокерот и член на жирито на Звезда Гранда, Ѓорѓе Давид доживеа сообраќајна несреќа кај Куманово во која животот го загуби една жена.

На Инстаграм профилот 192_rs објавено е видео од верижниот судир во кој учествувал рокерот на кој се гледаат полицајци како вршат истрага, а автомобилите се целосно уништени поради густата магла и дожд дошло до сообраќајка во која учествувале три автомобили меѓу кои и автомобилот на Ѓорѓе Давид.

Несреќата се случила во близина на границата во Куманово, а Ѓорѓе бил само учесник во верижната несреќа, повредена е неговата рака.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)