Ознака: Жозе Мурињо
Спорт

„Бомба“: Мурињо потпиша за Рома

пред 1 месец
Спорт

Мурињо доби отказ од Тотенхем

пред 2 мес.
Спорт

Mурињо: Бејл мора вредно да тренира ако сака да игра

пред 5 мес.
Спорт

Тотенхем со Мурињо за прв трофеј сезонава

пред 5 мес.
Спорт

Мурињо е задоволен што не прими гол дури и против Ласк

пред 8 мес.
Спорт

Претпријатието кое стопанисува со стадионот го демантираат Мурињо дека голот бил понизок

пред 9 мес.
Спорт

Пречката на Градски се смали, резилот остана

пред 9 мес.
Спорт

Мурињо е вистински господин (ФОТО)

пред 9 мес.
Спорт

За Мурињо оваа сезона за Тотенхем е веќе завршена

пред 1 година
Спорт

Мурињо објасни зошто „ѕиркал“ на клупата на Саутемптон

пред 1 година
Спорт

Мурињо ја шпионираше тактитката на противникот (ФОТО)

пред 1 година
Спорт

Мурињо: Ако некој играч замине, треба да се прилагодиме нa тоа

пред 1 година
Спорт

Тргна со победа: Мурињо го препороди Тотенхем (ФОТО)

пред 2 години
Спорт

Дали е ова невозможна мисија: Мурињо ќе добие екстра пари ако Тотенхем биде во Топ 4

пред 2 години
Спорт

Премиер лигата ќе биде уште поинтересна: Мурињо го води Тотенхем

пред 2 години
Спорт

Не прашува за цена: Реал сака да го врати Мурињо на „Сантијаго Бернабе“

пред 2 години
Спорт

За него постои само Интер: Mурињо нема да се врати во Италија

пред 2 години
Спорт

Му даде поддршка: Мурињо не сака да му работи зад грб на Зидан

пред 2 години
Дебитира на дуелот помеѓу неговите два поранешни клубови

Мурињо од утре коментира Англиско првенство

пред 2 години
Спорт

Се засити од клубови: Мурињо сака да води репрезентација

пред 2 години