Ознака: Жозе Мурињо
смена кај кралевите

Доаѓа ли Жозе: Солари останува уште викендов?

пред 3 недели
КРАЛСКИОТ КЛУБ ПРИНУДЕН ДА БАРА ТРЕНЕР

Реал ја отвора вратата за Жозе Мурињо

пред 3 недели
Спорт

Мурињо за Погба: Не сакаше да го заменувам

пред 3 недели
Спорт

Мурињо: Грешка е ако Јунајтед го назначи Солскер за постојан тренер

пред 3 недели
Нероазурите се негова голема љубов

Мурињо сака да се врати во Интер

пред 2 мес.
Поради даночна измама

Мурињо доби една година затворска казна

пред 2 мес.
французинот излезе од сенка

Солскјер му порача на тимот дека играта ќе ја гради околу Погба

пред 2 мес.
Го одби португалскиот гигант

Мурињо не сака во Бенфика

пред 3 мес.
Спорт

Ако дојде Мурињо, Серхио Рамос си оди од Реал?!

пред 3 мес.
Поранешниот напаѓач на „црвените ѓаволи" отворено за Жозе Мурињо

Руни: И готвачките немаа желба да работат со Мурињо

пред 3 мес.
Англиските медиуми не го оставаат на мира

Мурињо има мистериозна русокоса љубовница (ФОТО)

пред 3 мес.
дали „специјалниот“ си најде нова работа

Мијатовиќ: Голема е веројатноста Мурињо да се врати во Реал

пред 3 мес.
заврши престојот на „специјалниот“

Манчестер го отпушти Мурињо

пред 3 мес.
Жозе шоу

Мурињо збесна по голот што им обезбеди пласман понатаму (ФОТО/ВИДЕО)

пред 4 мес.
Крајно интересна завршница на дуелот меѓу Јувентус и Манчестер јунајтед

Мурињо шоу во Торино (ВИДЕО)

пред 5 мес.
Менаџерот на Јунајтед испровоциран од поранешниот клуб

Мурињо збесна (ФОТО+ВИДЕО)

пред 5 мес.
Нова епизода од сапуницата

Помеѓу Погба и Мурињо има нешто

пред 6 мес.
Утре „црвените ѓаволи“ ќе се соочат против повратникот во елитата Вулверхемптон

Мурињо: Добрите резултати носат самодоверба

пред 6 мес.