Славниот Мурињо не беше задоволен од судењето на мечот од финалето на ЛЕ против Севиља.Жозе го чекаше Ентони Тејлор на паркингот во микс зоната за да му каже ова и в лице.

„Ова е еб*на срамота, човеку!“, му се пушти Мурињо на Ентони Тејлор.

Видете ја рекацијата.