Ознака: здравство
Според истражувањето на институтот „Џон Хопкинс“ за 2019 година

Македонското здравство е најнеподготвено да се справи со вонредни ситуации и епидемии, споредено со земјите од регионот

пред 2 недели
Македонија

Граѓаните му дадоа 2 и пол оценка на здравството

пред 4 мес.
Оган без чад или чад без оган

Ден Дончев: Не сум го „рекетирал“ газдата на „Диамед“

пред 7 мес.
ВЛАСТА ОДГОВОРИ НА ОБВИНУВАЊАТА

СДСМ го среди здравството, ВМРО-ДПМНЕ 600 милиони потроши на стиропор и лажен барок

пред 8 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев, Дончев и Филипче на здравството гледаат како на приватна фирма

пред 8 мес.
Филипче и Дончев си поигруваат со здравствениот систем, велат од опозицијата

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека се фаворизира распродажба на јавното здравство

пред 10 мес.
партијата обвинува за матни зделки и бизниси

ВМРО-ДПМНЕ наведе пет скандали во здравството поради кои велат Филипче мора да си оди

пред 10 мес.
од почетокот на епидемијата се регистрирани 1.891 случај на мали сипаници

За една недела 70 нови случаи, досега со МРП вакцинирани вкупно 29.857 деца

пред 10 мес.
Македонија

Власта и опозицијата со меѓусебни обвинувања кој местел тендери во здравството

пред 10 мес.
Македонија

Арсовски: Венко Филипче ќе спроведе уште една криминална тендерска постапка за приватизација на стерилизацијата

пред 10 мес.
сдсм реагира на обвинувањата од вмро-дпмне

СДСМ: Здравствениот систем се унапредува, ВМРО-ДПМНЕ шири лаги

пред 11 месец
опозицијата го обвинува министерот за здравство

ВМРО-ДПМНЕ: Грижата за здравјето на граѓаните за Филипче не постои

пред 11 месец
Македонија

Арсовски: Нов скандал во здравството од 13 милиони евра

пред 11 месец
кампањата „Биди срцевина, биде херој"

Во Македонија само 3.300 дарители на коскена срцевина, фалат барем уште 7.000

пред 12 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо подобаро функционирање на здравството и подобра грижа, граѓаните добиваат распродажба на јавниот здравствен систем

пред 1 година
Новитети во „Мој Термин“

Се воведуваат два нови упати – „Итен 24“ и „Упат без термин“

пред 1 година
Министерот за здравство признава дека сликата во јавноста можеби ќе беше поинаква ако се знаело дека неговата внука не примила МРП вакцина

Филипче за сликите од вакцинирањето на внуката: Повторно би го направил истото

пред 1 година
Министерството за здравство известува

Три пункта викендов ќе работат 24 часа за преглед на деца со симптоми на морбили

пред 1 година
Партиски препукувања за јавното здравство

ВМРО-ДПМНЕ: Да се стави мораториум на сите проекти за јавно приватно партнерство, СДСМ: Заврши времето на урнисување на здравството заради лично богатење

пред 1 година
ВМРО-ДПМНЕ обвинува

СДСМ го зацрни здравствениот систем

пред 1 година