Ознака: Жан Клод Јункер
Македонија

Заеви во нов скандал: Зоран и Вице купувале гласови за избори со знаење на Могерини и Јункер

пред 4 години
Свет

Јункер се опоравува по операција на аневрезма

пред 4 години
Ципрас до Јункер:

ЕУ го ризикува кредибилитетот ако не дозволи почеток на преговори со Северна Македонија

пред 4 години
РЕАКЦИЈА НА НОМИНАЦИЈАТА ЗА НАСЛЕДНИК

Јункер незадоволен како е избрана фон Дер Лајен – процесот не бил транспарентен

пред 5 години
златно чао за еврократите

Туск и Јункер со отпремнина од половина милион евра кога ќе си заминат од функцијата

пред 5 години
Заради доброто на децата

Зеленски побара помош од ЕУ за да се стави крај на конфликтот во источна Украина

пред 5 години
Ќе се сретне со Јункер, Хан и Могерини

Заев отпатува во Брисел – ќе бара помош за добивање датум

пред 5 години
Свет

Јункер: Гласајте како да е пресудно,секој глас се брои

пред 5 години
Свет

Јункер: Никој не знае како ќе заврши Брегзит

пред 5 години
ништо од решение

Британците ги отфрлија алтернативите за Брегзит, ја напуштаат ЕУ без договор

пред 5 години
последна шанса за тереза меј

Британскиот парламент денеска гласа за Брегзит

пред 5 години
постои ризик од враќање во 1990-тите, рече претседателот на ЕК

Јункер: Европската перспектива на Западен Балкан е прашање на војна или мир

пред 5 години
историјата го барала тоа од нив

Јункер e импресиониран од храброста на Заев и Ципрас

пред 5 години
вака Јункер поздравува жени

Нов гаф за претседателот на Европската комисија

пред 5 години
Во телефонски разговор

Заев побара од Јункер изземање на македонските компании од анти-дампинг мерките

пред 5 години
Пие, облекува различни чевли, бакнува кого стигне

Сите бламажи на Јункер на едно место (ВИДЕО

пред 5 години
Велика Британија најверојатно ќе остане под законите на ЕУ до 2020 година

Јункер и Туск сигнализираат до ЕУ да прифати подолг рок за транзиција по Брегзит

пред 5 години
Пред 2025 немаме шанси за влез

Јункер предупредува: Ако на Балканот му ја ускратиме шансата за ЕУ, таму скоро ќе има војна

пред 5 години
Магазин

Курц му бега на Јункер, претседателот на Европската комисија сака да го бакне (ВИДЕО)

пред 5 години
Регион

ЕУ да дефинира пристп за влез на Западен Балкан во Унијат, бара Јункер

пред 5 години