Ознака: заев
Македонија

Заев: Предлогот за државјанствата што го добивме не е она што го договаравме со Села и Гаши

пред 1 нед.
Македонија

Хајредини до Заев: По кој закон плаќате „вработени“ по Рамковен кои седат дома

пред 1 нед.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Се додека нема истрага за Заев за наводите за милионите од Рекет, ќе нижеме негативни извештаи за криминал и корупција

пред 1 нед.
Македонија

Моите и аргументите на инспекторите во ДПИ ќе ги презентирам на седница на Влада, па ќе одлучиме, вели Заев

пред 1 нед.
Македонија

Заев: Дигитализација во образованието значи дека покрај печатени, ќе се воведат и електронски учебници

пред 1 нед.
Македонија

Заев и вработени во ДПИ разменија ставови за случајот на Пауновски

пред 1 нед.
Економија

Во живо: Официјално отворање на фабрика Гересхајмер

пред 1 нед.
Македонија

Заев на средба со инспекторите од ДПИ пред одлуката за разрешување на Пауновски

пред 1 нед.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев разрешува за пркос, а за криминал унапредува

пред 1 нед.
Македонија

Заев: Финансиска поддршка од 9,9 милиони евра за 6.000 угостители со 17.000 вработени

пред 2 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев до кога ќе се криеш? Дали Седат Пекер имал состаноци во влада и со кого?

пред 2 недели
Магазин

Заев: Родната куќа на Конески во Небрегово е прогласена за спомен дом, како значаен споменик на културата

пред 2 недели
Македонија

Мицкоски: Зоран Заев треба да се згрози за фаталната неспособност на Владата која ја направи државата рекордер по смртност од Ковид-19

пред 2 недели
Македонија

Заев четири дена молчи дали Седат Пекер бил во Владата, со кого се сретнал и за што е разговарано?!

пред 2 недели
Македонија

Следете во живо: Изјава на Зоран Заев

пред 3 недели
Македонија

Заев -Тигањ: Почитувањето на македонскиот идентитет и јазик, еднаков со сите други, е европска вредност

пред 3 недели
Македонија

Заев, Села и Гаши на средба за законот за државјанство

пред 3 недели
Македонија

Мицкоски: Ако си соработник на Зоран Заев, за сомневање за сторен криминал завршуваш со одземен пасош или во куќен притвор, а во суд одиш со рацете во џеб

пред 3 недели
Македонија

Ковачки: Заради издавањето на пасоши од Заев и Спасовски, ризикуваме да бидеме оквалификувани како земја спонзор на тероризам

пред 3 недели
Македонија

Мицкоски: Идејата на власта била Клинички центар да се гради со пари од еврообврзница, но дека тоа е невозможно, затоа што нема проект

пред 3 недели