Ознака: володомир зеленски
Македонија

Зеленски ги виде Рама и Ковачевски (ФОТО)

пред 11 мес.
Свет

Група од неколку членки на ЕУ вршат притисок врз Зеленски да си даде оставка

пред 11 мес.
Регион

Зеленски сакал да го убие Путин со дрон, леталото се расипало

пред 12 мес.
Свет

Зеленски се надева дека војната ќе заврши до Велигден следната година

пред 1 година
Свет

Бајден добил согласност од Путин да дојде во Украина!

пред 1 година
Свет

Зеленски ќе ја укинува и Украинската црква?

пред 1 година
Свет

Зеленски: На Русија и се зборува за мир, но таа истрелува проектили како одговор

пред 1 година
Свет

Зеленски: Украинците ќе одлучат кога е можен мир

пред 1 година
Свет

Зеленски имаше сообраќајка!!

пред 2 години
Свет

Купувачот непознат: За 90.000 фунти продадена маслинесто зелената јакна на Зеленски

пред 2 години
Свет

Зеленски го чува елитна единица на украинската војска (ВИДЕО)

пред 2 години
Свет

Зеленски ја обвини Меркел зошто Украина не влегла во НАТО

пред 2 години
Свет

Орбан му одговори на Зеленски: Унгарија е на страната на Унгарија

пред 2 години
Свет

Зеленски: Ако не ја запрете Русија сега, други агресори ќе започнат други војни

пред 2 години
Свет

Зеленски како да се помири дека Украина нема да стане членка на НАТО

пред 2 години
Свет

Зеленски разочаран од НАТО

пред 2 години
Свет

Зеленски за претходникот: Порошенко е како турист кој краде папучи и крпи од хотел

пред 5 години
ќе има ли нормализација на односите Украина - Русија

Рускиот премиер гледа шанса за подобри врски со новиот лидер на Украина

пред 5 години