Ознака: воена состојба
Свет

Во Нагорно-Карабах прогласена воена состојба

пред 4 години
Македонија

Маричиќ најави закон за вонредна и воена состојба

пред 4 години
русија ги повлече трупите од границата со украина

Порошенко ја укина воената состојба во Украина

пред 6 години
ОБРАЌАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕПУБЛИКАТА ЃОРГЕ ИВАНОВ (ИНТЕГРАЛНО)

Немаше сценарија за воена состојба, мета сум на лажни вести за да ме вмешаат во настаните од 27 април

пред 6 години
Москва и Киев да покажат воздржаност

Министрите на Г7 бараат Русија да ги ослободи украинските морнари

пред 6 години
Порошенко долеа „масло на огнот“

Киев им забрани влез во Украина на Русите

пред 6 години
по отпорот на опозицијата и шпекулациите дека се воведува за да се одложат изборите

Украинскиот парламент прогласи едномесечна воена состојба

пред 6 години
тензиите во Азовското море растат

Украина прогласи воена состојба до 25 јануари

пред 6 години