Ознака: водици
Македонија

Честитка од Христијан Мицкоски за Водици-Потребна е сплотеност и надеж дека може и поинаку

пред 3 мес.
Македонија

Водици без скокање по крстот

пред 3 мес.
Македонија

Спасовски: Со МПЦ договоривме да не се одржи утрешната церемонија за Водици

пред 3 мес.
Магазин

Почна Меѓународната научна конференција „Охрид- Водици 2021″

пред 3 мес.
Македонија

Оваа година за Водици нема скокање по крст

пред 4 мес.
ДА СЕ ПОБУДИ ПРОЧКА И ДА СЕ ПОБАРА ПРОШКА

Скопска епархија повикува да се смират страстите по инцидентот за Водици во Скопје

пред 2 години
ВМРО-ДПМНЕ не е против примената на јазиците но тоа да биде согласно Уставот

Мицкоски: Доколку се суди согласно правото во оваа држава Законот за јазик треба да биде отстранет (ВИДЕО)

пред 2 години
по шест години учество за прв пат

Кристијан Ниневски го фати светиот крст во Скопје

пред 2 години
лидерот на вмро-дпмне од охрид

Мицкоски: Оваа година да имаме повеќе успеси, а не порази и понижувања

пред 2 години
најсреќен и оваа година

По втор пат крстот од Охридското езеро го вади варошанецот Иван Лотески (ВИДЕО)

пред 2 години
честитка од претседателот на собранието

Џафери: Убавината на празничниот дух ви ги разубави и облагороди мислите и делата

пред 2 години
претседателот упати честитка до верниците за водици

Иванов: На Водици, Бог да ни даде сила да истраеме пред искушенијата

пред 2 години
Честитки од премиерот

Заев: Празникот Водици повикува да се очистиме од гревовите на алчноста

пред 2 години
Македонија

Православните христијани го празнуваат Богојавление (Водици)

пред 2 години
Спуштањето на крстот ќе биде на пладне од мостот кај хотелот „Холидеј Ин“

Сто и четириесет пријавени за фаќање на крстот во Вардар

пред 2 години
Во Центар, Аеродром и Ѓорче Петров

Посебен сообраќаен режим за време на манифестацијата за Водици

пред 2 години
Се скокаше по крстот

Во Бугарија и Грција денеска се Водици (ВИДЕО)

пред 2 години