Ознака: вода
препорака од регулаторна комисија за енергетика

Во следните две недели да не се исклучуваат потрошувачите на струја, вода и парно поради неплатени сметки

пред 3 мес.
Македонија

Жители на Куманово 12 дена без вода, советник со пешкир и шампон в рака бара проблемот да се реши(ФОТО)

пред 8 мес.
Магазин

Првпат пронајдена вода на потенцијално населива планета

пред 9 мес.
Македонија

Без вода денеска дел од корисниците од општина Центар

пред 10 мес.
надмината ситуацијата со микробиолошкото загадување

Водата во Охридското Езеро исправна за капење и рекреација

пред 10 мес.
скопјани го држат рекордот со 640 литри дневно

Македонците рекордери во Европа по потрошувачка на вода за пиење

пред 10 мес.
од 09 часот па до завршување на поправките

Денес бев вода делови од Ѓорче Петров

пред 10 мес.
Македонија

За Пендаровски немаше вода на средбата со „љубави“ (ВИДЕО)

пред 11 месец
Македонија

Скопјани лани потрошиле повеќе вода од оваа година

пред 11 месец
последните испитувања покажаа

Водата во Дојранско езеро е чиста за капење

пред 11 месец
Постои опасност дека земјоделските приноси ќе се преполоват

Трипуновски: Насекаде има проблем со водата за наводнување, а власта мува не ја лази

пред 12 мес.
Според најновиот извештај на Европската комисија

Кипар со најчиста вода за капење

пред 12 мес.
Македонија

Аеродром и Ново Лисиче денеска без вода

пред 1 година
АНАЛИЗИТЕ ОТКРИЛЕ ПАТОГЕНИ БАКТЕРИИ

Вoдата од Билјанини извори е небезбедна за пиење

пред 1 година
Македонија

Од денеска до 28 јуни Скопјани може да ги платат заостанатите сметки за вода и смет без камата

пред 1 година
Македонија

„Нафта“ тече од чешмите во Македонија (ФОТО)

пред 1 година
поскапување ќе има во 2023 година

Скопјани ќе пијат евтина вода уште четири години

пред 1 година
водата во рашче исправна

Шилегов и првиот човек на „Водовод“ уверуваат дека скопјани пијат чиста вода

пред 1 година
препорака до туристите

Водата од чешма во Косово неисправна за пиење?

пред 1 година
од следниот месец

Водата во Прилеп поскапува за 60 отсто

пред 1 година