Ознака: венецуела
Свет

Руски Сухои ја чуваат иранската нафта за Венецуела

пред 4 мес.
ГВАДИДО ПАК НА УЛИЦА?

Мадуро потпиша договор со помалите опозициски партии

пред 1 година
извештај презентиран во светската организација

Комесар на ОН: Специјалната полиција без судење убива и мачи низ Венецуела

пред 1 година
Свет

Еквадор воведува визен режим со Венецуела поради мигрантите

пред 1 година
Официјален Каракас го отфрла европскиот ултиматум

Мадуро: Венецуела не ги прифаќа уцените на ЕУ за нови санкции

пред 1 година
АТИНА ЈА ДОНЕСЕ ПРВАТА пОЗНАЧАЈНА ОДЛУКА

Грчката дипломатија сврте во десно – го призна Гвадидо за претседател

пред 1 година
Свет

Власта и опозицијата на Венецуела преговараат на неутрален терен на Барбадос

пред 1 година
мадуро во првите реодви

Венецуела ја покажа воената моќ (ВИДЕО)

пред 1 година
Свет

Ќе прифати ли Гваидо: Мадуро ја повика опозицијата на дијалог

пред 1 година
Регион

Словенија ќе згрижува потомци од Венецуела

пред 1 година
Кремљ го негира американскиот претседател

Песков: Москва не разговарала со Трамп за повлекување на воените експерти од Венецуела

пред 1 година
Свет

Норвешка посредник: Претставници на Мадуро и Гваидо сепак ќе седнат на заедничка маса

пред 1 година
Откако сад ја запреа испораката на делови за „ф-16“

Венецуела се снабдува со руски Сухои

пред 1 година
САД беа најголемиот купувач на венецуелскиот минерален ресурс

Поради санкциите кон Венецуела, САД купува повеќе нафта од Русија

пред 1 година
допатуваа и од опозицијата

Претставници на Мадуро на разговори во Осло за излез од кризата во Венецуела

пред 1 година
крај за „панорама“

Поради кризата: Престана да излегува најстариот дневен весник во Венецуела (ФОТО)

пред 1 година
по средбата во сочи

Русија го отфрли повикот од Помпео да ја прекине поддршката за Мадуро

пред 1 година
дипломатот е во посета на москва

Министерот за надворешни на Венецуела: ЦИА стои зад обидот за соборување на Мадуро

пред 1 година
СЕ БИЛО ДОГОВОРЕНО, НО...

Мадуро требало да биде соборен, но во последен час се премислил еден министер

пред 1 година
разговори за состојбата во венецуела

Лавров и Помпео следната недела на состанок во Финска

пред 1 година