Ознака: унеско
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА СДСМ

Лазаревска: За нов колекторски систем во Охридско 183 милиони денари

пред 8 мес.
Македонија

Власта и градоначалниците со работни групи ќе го спасуваат Охрид од дивоградбите

пред 9 мес.
Македонија

Охрид и Струга добија насоки што треба да спроведат по препораките на Унеско

пред 10 мес.
до донесување на Планот за управување со природното и културно наследство

Владата препорача општините од охридскиот регион да прогласат моратуриум на градежните активности

пред 10 мес.
Македонија

Заев за ингеренциите : Ние ќе ги преземеме заради обврската да се среди Охрид

пред 11 месец
Македонија

Заев вети дека пицеријата-дивоградба во Охрид ќе биде урната (ВИДЕО)

пред 11 месец
Македонија

Лашкоска: Владата на Заев ги излажа и експерите и Унеско и граѓаните

пред 11 месец
Македонија

Нуредини – Тимоние: Франција ќе не поддржи во напорите за зачувување на Охрид на листата на УНЕСКО

пред 11 месец
Заштитата на културното наследство ги скара вмро-дпмне и сдсм

Лашкоска: Власта ниту знае ниту сака да ги спроведе препораките на УНЕСКО; СДСМ: По се што направи во минатото, ВМРО-ДПМНЕ нема право да зборува за Охрид

пред 11 месец
Поднесен предлог-закон

Заштитата на охридското културно наследство влезе во собраниска процедура

пред 11 месец
ОДЛУКА НА СЕСИЈАТА ВО БАКУ

УНЕСКО ни даде рок од 6 месеци да го спасуваме Охрид

пред 11 месец
препорачаа мораториум на градби

За статусот на Охрид во УНЕСКО ќе се гласа денеска?

пред 11 месец
Македонија

Охрид засега се спаси: УНЕСКО даде рок до февруари да се спроведат препораките

пред 11 месец
градот за влакно се спаси

Унеско се произнесе за Охрид

пред 11 месец
Отворена расправата за состојбата на светското културно и природно наследство на Охридскиот регион

До петок ќе биде познат статусот на Охрид во УНЕСКО

пред 11 месец
Македонија

Охрид СОС: Од решавањето на проблемот со дивоградбите ќе зависи дали Охрид ќе биде во УНЕСКО

пред 11 месец
владина делегација на состанок во Азербејџан

Жерновски и Адеми ќе го убедуваат УНЕСКО Охрид да остане светско културно наследство

пред 11 месец
Почна сесијата во Баку

Комитетот на УНЕСКО одлучува дали Охрид ќе се стави на листата на загрозени подрачја

пред 11 месец
вмро-дпмне за дивоградбите во охрид

Арсовски: Советникот на ДУИ Исени има дивоградба во зона на УНЕСКО, општината не реагира

пред 11 месец
Македонија

Владата внимателно ќе ги разгледа препораките на УНЕСКО за Охрид

пред 1 година