Ознака: учебници
Македонија

Заев нема да ги менува музеите, туку „само“ учебниците и спомениците

пред 3 мес.
Македонија

Мила Македонецот во учебниците ќе го сведе на етничка припадност

пред 7 мес.
најавува мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги врати учебниците кога ќе дојде на власт

пред 7 мес.
Македонија

Јаневска: Укинувањето на печатените учебници придонесува за образовно осакатување на младите генерации

пред 7 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Која е вистинската причина за да не се печатат учебници?

пред 7 мес.
Македонија

Мицкоски: Укинувањето на учебниците е огромна глупост

пред 7 мес.
Македонија

Заев: Дигитализација во образованието значи дека покрај печатени, ќе се воведат и електронски учебници

пред 7 мес.
Македонија

Мила Царовска „падна“ пред јавноста: Предлог-законот за учебници повлечен од собраниска процедура

пред 7 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: 25 – 40 илјади ученици немаат дигитални уред за следење настава, Царовска требаше до сега да им набави и да ги опреми

пред 7 мес.
Македонија

Родителите преку социјалните мрежи најавуваат протест против дигитализацијата во образованието

пред 7 мес.
Македонија

Унијата на средношколци контра министерката-Дигиталните учебници алтернатива, а не постулат

пред 8 мес.
Македонија

Проф. Трајковски: Не само што мора да постојат печатени учебници, туку тие не смеат да им се одземаат на учениците на крајот на учебната година

пред 8 мес.
Македонија

Заев со најавата за менувањето на учебниците по географија прави своеглаво газење на историјата

пред 10 мес.
Македонија

Груби, Царовска и Адеми: Ќе се отстранат недоследностите во учебниците

пред 10 мес.
Регион

Захариева: Бугарија била сојузник на Германија, но само во учебниците во Македонија бугарската нација е претставена како фашистичка

пред 10 мес.
Македонија

Партија на Ципрас прашува до каде е промената на учебниците?

пред 10 мес.
Македонија

Што Владата и одговорила на Софија: Дали наместо македонски ќе имаме револуционери на РСМ?!

пред 11 мес.
Македонија

Проф. Симона Груевска – Маџоска и реплицираше на Царовска : Учениците во Финска предметот Историја го учат како посебен предмет

пред 12 мес.
Македонија

Царовска за предметот историја: Новите генерации треба да учат помалку факти, но многу повеќе да размислуваат

пред 12 мес.
Македонија

Драги Ѓоргиев за „Дојче веле“: И во македонските и во бугарските историски учебници има простор за подобрување

пред 12 мес.