Ознака: туризам
Економија

Неделава ќе биде објавен огласот за ваучерите за домашен туризам

пред 4 недели
Економија

Оваа сезона поинакви ваучери за туризам, ќе нема ковид-ваучери

пред 1 месец
Економија

Хотелите од Охрид и Струга со специјален попуст за туристите од Србија

пред 2 мес.
Економија

ССК: Неповратна финансиска помош за спас на туризмот и угостителството

пред 2 мес.
Свет

Историски пад на посетеноста на Париз минатата година поради ковид кризата

пред 3 мес.
Свет

Спасувањето на летната туристичка сезона изгледа тешко: Франција, Португалија и Шпанија минуваат низ многу критична фаза на пандемијата

пред 4 мес.
Економија

Ваучерот за туризам оваа година ќе биде од 200 евра – еве кој ќе може да го добие

пред 5 мес.
Економија

Угостителско-туристичкиот сектор во земјава на стаклени нозе

пред 6 мес.
Економија

Од понеделник стартуваат мерките за поддршка на туризмот

пред 7 мес.
Економија

Туристичкиот сектор влегува во нова криза

пред 8 мес.
Економија

Домашниот туризам со слабости: Сезони веќе не постојат, корона кризата измести сѐ

пред 9 мес.
Нова мерка за туризмот

Ќе се кофинансираат семинари, обуки и конференции во домашните хотели

пред 1 година
податоци од државен завод за статистика

Коронавирусот во март го намали бројот на туристи за 67,3 отсто

пред 1 година
Регион

Мерки на грчката Влада за поддршка на туристичките бизниси погодени од банкротот на „Томас Кук“

пред 2 години
Регион

Се увезуваат сезонски работници од Македонија и Србија: Црногорците не сакаат да работат за 500 евра

пред 2 години
се очекува да ја посетат 2 и пол милиони туристи

Црна Гора ќе заработи над милијарда евра од туристичката сезона

пред 2 години
Студија за туристичките и финансиските навики на Македонците

Само една четвртина од македонските туристи во странство плаќаат со картичка

пред 2 години
Задоволство во Атина

Грција за половина година од туризмот заработила 5,5 милијарди евра

пред 2 години
ги претрка соседите

Црна Гора „ѕвезда на Медитеранот“ во однос на туризмот

пред 2 години
Регион

Во туризмот во Хрватска работат над 17.000 странци

пред 2 години