Ознака: Турција
Свет

Турција почна со бомбардирање на Курдите во Сирија

пред 12 мес.
Регион

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

пред 12 мес.
Пред најавената турска офанзива

Американците ја напуштаат североисточна Сирија – Курдите оставени на цедило

пред 12 мес.
Регион

Турција ги забранува електронските цигари

пред 12 мес.
Според најновите податоци

До септември Турција ја посетиле над 31 милион туристи или 15% повеќе од лани

пред 1 година
не се плаши од можните американски санкции

Ердоган: Турција нема да прекине да купува нафта од Иран

пред 1 година
по заканата на ердоган дека ќе ги протера бегалците

Мицотакис ја повика ЕУ да даде поголема финансиска помош на Турција за мигрантите

пред 1 година
Спорт

Италија беше пресилна: Турција испадна од Европското првенство во Одбојка

пред 1 година
Македонските одбојкари се враќаат дома

Ништо од осминафинале, Турција поразена од Финска

пред 1 година
Се тресеше турската престолнина

Двоен земјотрес ја погоди Анкара

пред 1 година
Експлзоија во Дијарбакир

Седум загинати при курдски бомбашки напад во Турција (ВИДЕО)

пред 1 година
турски весник дошол до снимката од турската разузнавачка агенција

Последните зборови на Кашоги откриени во снимка од конзулатот

пред 1 година
Регион

Мицотакис: Турција продолжува да провоцира околу Кипар

пред 1 година
неименувани извори тврдат

Турција и Волксваген се поблиску до договор за изградба на фабрика

пред 1 година
ТУРЦИЈА НЕЗАДОВОЛНА ОД ПОДДРШКАТА

Ердоган: Можеме да ги пуштиме бегалците низ Европа

пред 1 година
обуката ќе трае до 2 јануари 2020 година

Турски персонал на обука за С-400 во Русија, велат од Министерството за одбрана

пред 1 година
ОТФРЛЕН ПРЕДЛОГ

Чавушоглу одбива „посебен статус“ за Турција во ЕУ

пред 1 година
За малку сензација на Светското кошаркарско првенство

Американците на неверојатен начин се извлекоа со Турција (ВИДЕО)

пред 1 година
Економија

Турција е рекордер по трговски центри

пред 1 година
САД имаат три недели да ги исполнат барањата на Турција

Ердоган вети операција во Сирија, доколку САД потфрли во безбедносната зона

пред 1 година