Ознака: тирз
за изјавата за вработување на негови блиски

Младеновски ретерира: Мислев на моите пријатели, врсници или луѓе на помлади години кои се подготвени за работа

пред 7 мес.
Економија

Турски „Балканлар пластик“ почна со изградба на фабрика во Бунарџик(ВИДЕО)

пред 7 мес.
Европски самит на слободни зони во Скопје

Анѓушев: Зоните направија голем исчекор во развојот на нашата економија

пред 10 мес.
Економија

Самит на европски слободни економски зони во Скопје

пред 10 мес.
Економија

Компаниите се незадоволни од наглите промени во законите, вели директорот на ТИРЗ

пред 10 мес.
ќе привлекуваат странски инвестиции

Економски аташеа до крајот на годинава во Германија, Турција и САД

пред 1 година
Дали северниот сосед триумфира во натпреварот за привлекување инвестиции?

Наместо во Македонија, компанија реши да инвестира во Србија, признаваат од ТИРЗ

пред 1 година
Инвестиција најавена од Груевски

Анѓушев: Индиска „Малхотра“ ќе гради фабрика во Скопје

пред 1 година
Потпишан договор за државна помош со странската компанија

Швајцарската „Баумер“ гради во Бунарџик, ќе вработи 350 лица

пред 1 година
Владата немала што да прикаже, па не аплицирала

Од први на ранг листата за развојни зони, сега воопшто не нема

пред 1 година
економија

Фармацевтската компанија „Сагем“ гради објект во ТИРЗ

пред 1 година