Ознака: тирана
Регион

Белград предупредува на последици по енергетскиот договор меѓу Тирана и Приштина

пред 6 мес.
Регион

Туск во посета на Тирана

пред 9 мес.
НОВИОТ ДИРЕКТОР НА ТУРНЕЈА

Претставникот на Стејт департментот, Костеланчик, во Тирана

пред 9 мес.
ГРАДОВИ СО НАЈГОЛЕМА ПОБАРУВАЧКА ЗА СМЕСТУВАЊЕ

Лвов и Тирана во топ десет на Аирнбнб

пред 9 мес.
ДАЛИ НЕ БИЛЕ ПОЧИТУВАНИ СТАНДАРДИТЕ?

Се урна скеле на зграда во Тирана, две лица загинале, три со тешки повреди во болница

пред 10 мес.
Генсекот на НАТО доаѓа во дводневна посета

Столтенберг денеска во Тирана па во Скопје

пред 1 година
Регион

Тензично на студентските протести во Тирана : Димни бомби, скршени прозорци (ВИДЕО)

пред 1 година
Регион

Парада на гордоста во Тирана(ФОТО)

пред 1 година
Тирана ја очекува напнат ден

САД повикуваат на воздржаност пред протестот на опозицијата во Тирана

пред 1 година
непожелни во албанија

Движењето Самоопределување се тепаше со полицијата – не го сака Вучиќ во Тирана

пред 1 година
Регион

Албанската полиција уапси Косовец за грабежот на аеродромот во Тирана

пред 1 година
Регион

(ВИДЕО)Протестантите во Тирана го пробија полицискиот кордон

пред 1 година
Регион

Од блиндирано возило: На аеродромот во Тирана украдени 10 милиони евра

пред 1 година
По апсењата на дел од учесниците во вчерашниот протест

Баша: Кривичните постапки нема да ја заплашат Демократската партија и граѓаните

пред 1 година
илјадници демонстранти бараат оставка на владата

Нереди во Тирана: Срушена оградата околу кабинетот на Рама, фрлен солзавец (ВИДЕО)

пред 1 година
АЛБАНСКАТА ОПОЗИЦИЈА ПОВТОРНО ПРОТЕСТИРА

Тирана гори, Рама се…заминал во Италија за да учествува во ТВ шоу

пред 1 година
Регион

Во Тирана почна изградбата на облакодер со картата на Албанија

пред 1 година
по масовните антивладини протести во тирана

Рама: Не поднесувам оставка и нема да има избори

пред 1 година
Заврши масовниот антивладин протест

Насилство и оган на протестите на опозицијата во Тирана (ВИДЕО)

пред 1 година
молотови коктели, скрешни прозорци, партиско знаме пред владата

Судири помеѓу демонстрантите и полицијата во Тирана (ВИДЕО)

пред 1 година