Ознака: техничка влада
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ утре на Џафери ќе му ги понуди на потпис измените на законот за Влада

пред 5 мес.
Македонија

Џафери вели дека засега нема предлуслови барањето за укинувањето на техничката влада да се стави на гласање

пред 5 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара од Џафери да го стави на дневен ред укинувањето на пржинската влада

пред 5 мес.
Македонија

Дали „пржинската“ влада ќе замине во историјата

пред 5 мес.
Македонија

Дали власта ќе сака избори кои таа ќе ги организира?

пред 5 мес.
Македонија

Заев сака да ја дели владата со ВМРО-ДПМНЕ за да ја сподели одговорноста за вакцините и спорот со Бугарија

пред 1 година
Македонија

Заев веќе не е премиер, Пендаровски треба да му го даде мандатот на Спасовски

пред 2 години
Македонија

Ќе биде поранешен премиер: Заев денеска поднесува оставка

пред 2 години
Македонија

Според најавите утре техничка влада, денеска се очекува решение за техничкиот министер за внатрешни работи

пред 2 години
Македонија

До петок СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ треба да се договорат за техничката влада

пред 2 години
Македонија

Заев, Мицкоски и Ахмети денеска ќе ја договараат техничката влада

пред 3 години
процедурата различно се чита

Ќе ни се повтори ли ситуацијата од 2016 година: Дали Заев ќе се повлече и колку ќе трае техничката влада?

пред 3 години
Македонија

Се храбри самиот себеси или знае нешто што не знаеме: Премиерот во заминување, дава изјави како иден премиер

пред 3 години
Македонија

Шекеринска: За техничкиот премиер дискусијата ќе се води тогаш кога ќе дојде моментот

пред 3 години
Македонија

MВР и социјала за ВМРО-ДПМНЕ: Пржинската влада под истите услови кои важеа за СДСМ

пред 3 години
премиерот ги разреши дилемите

Заев: Немам намера да останам министер во техничката влада пред избори (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Зијадин Села побара да се формира техничка влада

пред 4 години