Ознака: субвенции
сепак постојат неколку цаки

Регион во јужна Италија нуди 27 илјади долари на сите доселеници

пред 1 ден
Синдикатите против предлогот за субвенционирање на придонеси од задолжително социјално осигурување

Неприфатливо е со буџетски средства да се стимулира приватен сектор, велат од КСС

пред 5 дена
во места каде што загадувањето е најголемо, поддршката за инвертори ќе изнесува 100%

Ќе има казни за тие што ќе земат субвенции за инвертер, а пак ќе се греат на дрва, вели Макрадули

пред 5 дена
Според новиот нацрт-закон

Субвенционирање на придонесите за покачување на платите од 600 до 6.000 денари

пред 5 дена
дополнителна поддршка

Лозарите добија по еден денар за килограм предадено грозје (ВИДЕО)

пред 1 нед.
Економија

Димковски: До средината на септември треба да се исплатат сите обврски од интервентниот денар за лозарите и овоштарите

пред 1 месец
Економија

ССК не гледа потреба од субвенции за набавка на половно возило

пред 1 месец
деталите ќе бидат дефинирани наскоро

Бектеши: Субвенции за нови возила и за вградување плин,таксистите добиваат налепници

пред 2 мес.
Економија

Почна исплатата на средства за произведена и продадена риба

пред 2 мес.
јавниот повик ќе биде реализиран по принципот „прв дојден, прв услужен

Од денеска може да се аплицира за субвенции за електрични тротинети и велосипеди

пред 3 мес.
објавен повикот од програмата за домашен туризам

Ќе се субвенционира одмор на работници со ниски примања

пред 3 мес.
Економија

Овчарите не се задоволни и бараат повисоки субвенции

пред 3 мес.
Македонија

Антикорупциска одлучи: Нема нерегуларности при исплатата на субвенции на тутунарите

пред 4 мес.
продолжувањето на рокот по барање на земјоделците велат од мзшв

Рокот за поднесување барања за субвенции се продолжува до 30 јуни

пред 4 мес.
за оваа година

На располагање 30 милиони денари за граѓаните за енергетска ефикасност

пред 4 мес.
Став на Стопанска комора на Македонија

Потенцијалите на земјоделството неискористени, субвенциите без резултат

пред 4 мес.
По помошта за печатените медиуми

Поповски најавува субвенции и за електронските медиуми

пред 5 мес.
да се пребројат овците во земјава, бараат земјоделските здруженијата

Според проценките во Македонија има 450.000 овци, а се земаат субенции за над 700.000

пред 5 мес.