Ознака: сообраќајни несреќи
на патот радовиш-струмица

Со „Мерцедесот“ удрил во преперка на пат, ја повредил сопатничката

пред 4 мес.
Македонија

Кај Катланово: „Ауди“ излета од патот, загина 44 годишна жена

пред 4 мес.
Македонија

Пристигна и брзата помош: Сообраќајка кај Универзитетска библиотека, учестуваа три возила (ФОТО)

пред 4 мес.
Регион

Страшна сообраќајка во Истра: Опел бил удрен прво од едно возило, па од друго (ВИДЕО)

пред 6 мес.
Ибрарска магистрала црна точка

Четири фамилии завиени со црно: Никола со БМВ удрил во Дачија која се уклучувала на автопатот (ФОТО)

пред 6 мес.
Регион

Од забава во смрт: Девојка во Шабац се заби во дрво, четворица загинати (ФОТО)

пред 6 мес.
Македонија

Се здобил со тешки повреди: Кавадарчанец излетал о патот и удрил во дрво

пред 6 мес.
Македонија

Кај тунелот во Катланово: Судир на Пежо со белградски таблички и камион (ФОТО)

пред 7 мес.
Македонија

Десет сообраќајки за еден ден, седум повредени

пред 10 мес.
РСБСП предупредува

Брзото возење и алкохолот најчести причини за сообраќајните несреќи

пред 12 мес.
според статистиката на евростат

Бугарија со најмногу загинати во сообраќајни несреќи

пред 1 година