Ознака: сообраќајка
Македонија

Во прекин сообраќајот на патот Велес-Чашка поради сообраќајка

пред 2 недели
излетал и удрил во дрво

Скопјанец загина во сообраќајка во Автокоманда

пред 3 недели
Најцрна година на патиштата

Во Македонија во сообраќајки гинат по 12 луѓе месечно

пред 4 недели
Еден загина во несреќата

Четворица од 13 мигранти повредени во сообраќајката синоќа пренесени на Скопските клиники

пред 4 недели
Кумановец го загуби животот во сообраќајка

Со голф излетал од патот, загинал на местото на несреќата

пред 1 месец
каранбол на партизанска

Страотна сообраќајка кај Порта Влае (ВИДЕО)

пред 1 месец
Македонија

Пренасочена сообраќајот на патот Прилеп-Градско поради сообраќајка

пред 1 месец
Македонија

Еден загинат и петмина повредени во тешка сообраќајка кај росомански Камен Дол

пред 1 месец
Македонија

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајката на патот Куманово – Крива Паланка (ВИДЕО)

пред 1 месец
Македонија

Тешка сообраќајна несреќа на патот Куманово-Крива Паланка (ВИДЕО)

пред 1 месец
Македонија

Сообраќајка на автопатот Демир Капија-Неготино

пред 1 месец
на патот Пробиштип-Крупиште

Загина 18-годишно момче, а четири се повредени во сообраќајка

пред 1 месец
Македонија

Четири лица тешко повредени во сообраќајки изминатите 24 часа во Скопје

пред 2 мес.
отежнат сообраќајот

Сообраќајка на патот Велес-Скопје кај Катланово

пред 2 мес.
Судар на Опел и Голф

Возач загина во сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Радовиш

пред 2 мес.
сообраќајки низ градовите

Голф удри во девојка во Тетово , кавадарчанец тешко повреден во сообраќајка

пред 2 мес.
Македонија

Cообраќајка во Струшко – има и повредени

пред 2 мес.
во несреќата учествувале камиот и комби

Двајца повредени во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

пред 3 мес.