Ознака: сообраќај
нападнат од две лица

Сообраќајна пресметка: Скопјанец претепан кај Градски стадион

пред 10 мес.
Обвинување на опозицијата

Ѓорѓиевски: Со Оливер Спасовски како министер безбедноста во сообраќајот во Македонија станува се полоша

пред 10 мес.
Со приближувањето на викендот зголемена раздвиженост на патиштата

Интензитетот на сообраќај зголемен, на ГП Богородица се чека до 30 минути

пред 11 месец
Регион

Внимавајте додека возите низ Хрватска: Казните за надминување на брзината и црвено до 2700 евра

пред 11 месец
Магазин

Утре и задутре посебен сообраќаен режим поради снимање рекламен спот од „Пигменто студио“ во Скопје

пред 12 мес.
Економија

Нормализиран железничкиот сообраќај на Коридорот 10 

пред 1 година
денеска и за време на викендот

За Задушница посебен сообраќаен режим во Бутел, Ѓорче Петров и Камник

пред 1 година
Ден пред продолжен викенд

Блокиран сообраќај, колони автомобили на влезот на Скопје

пред 1 година
„трките“ станаа секојдневие

Брзи и бесни: Како се вози низ Ѓорче Петров (ВИДЕО)

пред 1 година
Сообраќаен режим во Скопје

Овие улици ќе бидат затворени денеска заради скопскиот митинг

пред 1 година
орканскиот ветер го наруши сообраќајот

Германија: Невреме го прекина железничкиот сообраќај

пред 1 година
Македонија

Увид на местото на несреќата, сообраќајот во прекин

пред 1 година
беа потрошени 4,6 милијарди долари

По 10 години изградба, Хонгконгшката обиколница пуштена за сообраќај (ФОТО)

пред 1 година
Во Центар, Аеродром и Ѓорче Петров

Посебен сообраќаен режим за време на манифестацијата за Водици

пред 1 година
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен

Сообраќајот по влажни коловози, на места можна голомразица

пред 1 година
сообраќајот по влажни коловози

Забрана за камиони на Стража

пред 1 година
Податоци на РСБСП

Во 2018 година најмалку жртви во сообраќајки во последната деценија

пред 2 години
Поради протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Попладне посебен режим на сообраќај ни центарот на Скопје

пред 2 години
По снежната ноќ, сообраќајот низ Македонија се одвива без проблеми

Магла на Стража – попладне нови врнежи од дожд

пред 2 години