Ознака: Сирија
Хроника

Ова е албанскиот терорист која загина во Сирија од снајпер (ФОТО)

пред 5 мес.
Свет

7,8 степени: Страшен земјотрес во Сирија и Турција (ВИДЕО)

пред 1 година
Регион

Околу 50 борци на ИСИС сосе жени и деца е предвидено да се вратат во Македонија!

пред 3 години
Свет

Израел ја рaкетираше Сирија, има и жртви

пред 3 години
Свет

САД го бомбардираа североистокот на Сирија, прва воена операција на Бајден

пред 3 години
Свет

Kатар обезбеди 100 милиони долари помош за Сирија

пред 4 години
Свет

Ердоган и Путин очи в очи ќе ја решаваат кризата во Сирија

пред 4 години
Свет

Скапа демократија: За војни низ светот САД досега потрошиле 8.6 билиони долари

пред 5 години
по петчасовна средна на ердоган и пенс

Турција и САД се договорија

пред 5 години
разликите да се решаваат по мирен пат

Гутереш апелира на итно смирување на тензиите североисточна Сирија

пред 5 години
без разлика кој и што кажува, вели турскиот претседател

Ердоган: Турција нема да се откаже од офанзивата во Сирија

пред 5 години
сирискитре владини сили влегоа на северот од земјата

Промена во сојузништвото во Сирија: Курдите и силите на Асад против „турската агресија“

пред 5 години
во знак на протест против офанзивата против курдските сили

ЕУ размислува за продолжување на ембаргото за оружје против Турција

пред 5 години
Регион

Ердоган: Операцијата во Сирија ќе трае се додека не биде надмината заканата

пред 5 години
Свет

Турција најави продолжување на операцијата и покрај предупредувањата од САД

пред 5 години
Свет

Турција: Во операцијата во Сирија убиени 342 терористи

пред 5 години
Поради турската офанзива во северна сирија

Курдите престануваат да се борат со Исламска држава за да се бранат од Турција

пред 5 години
Свет

Турската акција против сириските Курди го активира Советот за безбедност на ОН

пред 5 години
Свет

Турција почна со бомбардирање на Курдите во Сирија

пред 5 години
Регион

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

пред 5 години