Ознака: Сирија
Свет

Kатар обезбеди 100 милиони долари помош за Сирија

пред 3 мес.
Свет

Ердоган и Путин очи в очи ќе ја решаваат кризата во Сирија

пред 7 мес.
Свет

Скапа демократија: За војни низ светот САД досега потрошиле 8.6 билиони долари

пред 9 мес.
по петчасовна средна на ердоган и пенс

Турција и САД се договорија

пред 12 мес.
разликите да се решаваат по мирен пат

Гутереш апелира на итно смирување на тензиите североисточна Сирија

пред 12 мес.
без разлика кој и што кажува, вели турскиот претседател

Ердоган: Турција нема да се откаже од офанзивата во Сирија

пред 12 мес.
сирискитре владини сили влегоа на северот од земјата

Промена во сојузништвото во Сирија: Курдите и силите на Асад против „турската агресија“

пред 12 мес.
во знак на протест против офанзивата против курдските сили

ЕУ размислува за продолжување на ембаргото за оружје против Турција

пред 12 мес.
Регион

Ердоган: Операцијата во Сирија ќе трае се додека не биде надмината заканата

пред 12 мес.
Свет

Турција најави продолжување на операцијата и покрај предупредувањата од САД

пред 12 мес.
Свет

Турција: Во операцијата во Сирија убиени 342 терористи

пред 12 мес.
Поради турската офанзива во северна сирија

Курдите престануваат да се борат со Исламска држава за да се бранат од Турција

пред 12 мес.
Свет

Турската акција против сириските Курди го активира Советот за безбедност на ОН

пред 12 мес.
Свет

Турција почна со бомбардирање на Курдите во Сирија

пред 12 мес.
Регион

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

пред 12 мес.
Пред најавената турска офанзива

Американците ја напуштаат североисточна Сирија – Курдите оставени на цедило

пред 12 мес.
се очекува да се вратат

73 Албанци пронајдени во Сирија, регрутирани за време на конфликтот

пред 12 мес.
беше под контрола на Исламска држава до 2017 година

Сирија и Ирак отворија клучен граничен премин затворен уште од 2012 година (ВИДЕО)

пред 1 година
во спротивно ќе го задржи правото да преземе акција

Сирија во ОН бара повлекување на сите странски сили од земјата

пред 1 година
Указ на сирискиот претседател

Општа амнестија во Сирија – Башар ал Асад ги помилува сите затвореници во земјата

пред 1 година