Ознака: шверц
Македонија

Ковачки: Зошто цел месец молчат МВР, Јавното обвинителство и царината за шверцот на еден тон дрога преку скопскиот аеродром?

пред 7 мес.
Македонија

Димитриеска-Кочоска: Владата го приватизира и легализира шверцот со акцизно стоки

пред 1 година
Соопштение од ВМРО-ДПМНЕ

Дали братот на Љупчо Николовски е вмешан во нелегалниот увоз на 5 камиони тутун?

пред 1 година
Тројца Срби, Русин и Мексиканец фатени со 800 килограми кокаин

Гаврило Принцип на пакети кокаин кои спрска мафија сакала да ги „шверца“ во Европа

пред 3 години
бркотница како на филм

Крајбрежната стража бркаше глисер, криумчарите ја фрлаа дрогата во море (ВИДЕО)

пред 3 години
помагале во лечењето од рак

Виетнам заплени рогови од носорози вредни 4 милиони долари (ВИДЕО)

пред 3 години
Регион

Албанци се обиделе да се прошверцуваат во Велика Британија во картонски кутии

пред 3 години
Регион

Во Бугарија разбиена криминална група за шверц на луѓе

пред 3 години
на автопатот Неготино – Градско

Бегал од полицијата со 11 мигранти во возилото

пред 3 години
Регион

Не стигнаа во Македонија: Во контејнери запленети цигари од солунското пристаниште

пред 3 години
на граничниот премин „Табановце“

Царина пронајде 350 килограми марихуана во пелети за цвеќе (ФОТО)

пред 3 години
од БиХ за германија

Пријавиле обувки, а превезувале 400 килограми марихуана (ФОТО)

пред 3 години
Приведена група од деветмина

Охриѓанец уапсен во Албанија – шверцувал половни гуми

пред 4 години
во регионот на Приштина и на Косовска Митровица

Уапсена криминална група за шверц со оружје

пред 4 години