Ознака: штрајк
Македонија

Еден од притворените за протестите во Тетово започна штрајк со глад

пред 1 месец
Регион

Дводневен штрајк на 13 поморски синдикати во Грција

пред 8 мес.
Регион

Словенечката полиција денеска почнува „бел“ штрајк

пред 9 мес.
Регион

Генерален штрајк на вработените во јавниот сектор во Грција

пред 11 мес.
Економија

Вработените во „Жито Прилеп“ почнаа со штрајк, не зеле плата два месеца

пред 2 години
трет ден штрајк

Машиновозачите не отстапуваат од штрајкот, препријатието предупредува за штети

пред 2 години
не отстапуваат од барањата

Машиновозачите втор ден на штрајк

пред 2 години
Регион

Договорот со хрватската Влада прифатлив само за наставниот персонал

пред 2 години
Синдикатите го бараат ветеното од Владата

Беговиќ: За да задржите стручен кадар треба да го платите

пред 2 години
ќе стапат ли наставниците во штрајк

Владата нуди 10 отсто покажување на платите, СОНК ќе го информира членството

пред 2 години
блокиран транспортот и услугите во земјата

Грција парализирана од 24­ часовен генерален штрајк

пред 2 години
Регион

Не одете денеска во Грција: Целата земја ќе биде блокирана од генерален штрајк

пред 2 години
Македонија

Стартуваше учебната година – следуваат разговори за платите во образованието

пред 2 години
Штрајкот за СОНК беше успешен

СОНК од утре на преговори со МОН: Ако нема договор, ќе има генерален штрајк

пред 2 години
Просветните работници го реализираа штрајкот

Училишното ѕвоно не го означи стартот на школската година – празни училници и дворови

пред 2 години
додека заев најавува грижа за образованието

Во Струмица ниту средните, ниту основните училишта не примаа ученици- и првачињата останаа дома

пред 2 години
Ќе тргнат ли првачињата утре на училиште?

Наставниците утре ќе штрајкуваат, Адеми побара учениците да бидат во училиштата

пред 2 години
Македонија

КСС го поддржува најавениот штрајк на СОНК

пред 2 години
Наставниците имаат најниски плати во регионот

Алијансата на Албанците го поддржува штрајкот на просветните работници

пред 2 години
(До)објаснување

Предупредувачки штрајк само на втори, наставата почнува на 3 септември

пред 2 години