Ознака: Сашо Тасевски
Македонија

Стоилковски: Сашо Тасевски, директорот на БЈБ на домашна адреса има непријавена фирма за трговија со компјутерска технологија

пред 10 мес.
Македонија

Тасевски до ВМРО-ДПМНЕ: Блефирајте колку сакате пред странците, но од тоа „Не“ не смеете да отстапите

пред 11 мес.
Хроника

Полицијата со Оливер Спасовски и Сашо Тасевски се претвори во огранок на мафијата

пред 1 година
Хроника

„Со среќа нека му е директорското место“: Пукачот од Ласкарци во „лабаво“ кафе со Тасевски од БЈБ

пред 1 година
фејсбук статус на сашо тасевски

Добро е што постои Вучиќ за да видиме колку овие се неспособни

пред 3 години
фејсбук статус на сашо тасевски

Бугарските администратори на Заев, зверски го убиле и жив го закопале Ристе Секирчанец

пред 3 години
Македонија

Тасевски: Во право биле нашите што не учеле да не сакаме Бугари

пред 3 години
Магазин

Тасевски за Гарванлиев: Само Бугарите плачат однапред

пред 3 години
бара сашо тасевски

Да се бојкотира бугарската телевизија поради ширење пропаганда

пред 3 години
Македонија

Тасевски до власта: Улица ве донесе, улица ќе ве однесе

пред 3 години
фејсбук статус на сашо тасевски

Ој бе нетокму имаш ли мозок, која ти е потребата да кажуваш дека Каракачанов ти е пријател

пред 3 години
Македонија

Писмо на актерот Тасевски до Груевски: Извини друже што јадев толку г…а против тебе

пред 4 години
Македонија

Ќе има ли одговорност за директорот на БЈБ, Тасевски и началникот на СВР Куманово, Величковиќ за незаконско апсење без налог и без основ

пред 4 години
Македонија

Тасевски распали по СДСМ: Абе шупаци, како ќе платиме струја со 14.500 денари

пред 4 години