Ознака: сашо мијалков
Македонија

Мијалков не се појави на судењето за „Титаник 2“, од Кривичен велат дека бил уредно поканет

пред 1 година
Македонија

Пендаровски: Шокиран сум од одлуката на апелацискиот суд за случајот „Таргет-Тврдина“

пред 1 година
Македонија

Мијалков ја даде својата одбрана за „Плацеви на Водно“: Не сум прикривал имот на Груевски

пред 2 години
Македонија

Мијалков влези-излези од Шутка: За Нова Година ќе биде дома

пред 2 години
Македонија

Пак е во притвор: Mијалков влези-излези од Шутка

пред 2 години
Македонија

Мијалков е на слобода

пред 2 години
никој не е виновен

Мијалков не бегал, ама го немало дома

пред 3 години
Македонија

За Мијалков одреден притвор до правосилност на пресудата

пред 3 години
Македонија

Апелација ја одби жалбата на Мијалков за притворот

пред 3 години
Македонија

Заев призна дека владата за малку ќе паднела по бегството на Мијалков

пред 3 години
Македонија

Mијалков во самица во Шутка

пред 3 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Договорот кој требаше да значи бегство сега е заменет со договор за слобода за два месеци?

пред 3 години
Македонија

Долг е патот до конфискација на имотот на Мијалков

пред 3 години
Македонија

Мицкоски: Мијалков го пуштиле до Белград, па под притисок на јавноста Заев прави договор да се врати назад

пред 3 години
Македонија

На судијката што ќе ја одреди казната за Мијалков ова ќе и биде последен голем предмет

пред 3 години
Македонија

Во петок само ќе се мачкаат очи, дилот меѓу Заев и Мијалков ќе се види на Апелација

пред 3 години
Македонија

Мијалков од Белград бил во контакт со Заев, се замешала и една амбасада!

пред 3 години
Македонија

Африм Гаши за бегството на Мијалков-Знак дека конечно и Заев треба да си замине

пред 3 години
вмро-дпмне обвинува

МВР и Спасовски уште во саботата знаеле дека Мијалков ќе бега

пред 3 години
Македонија

Пендаровски ги повика надлежните да го расчистат бегството на Мијалков

пред 3 години