Ознака: Самуел Жбогар
Македонија

Кебињата од ЕУ за Србија се за мигранти, Жбогар не се изјасни нашите за која намена ќе бидат

пред 4 мес.
Македонија

Жбогар: ЕУ ќе и помогне на Македонија

пред 5 мес.
Македонија

Било последна опција: Жбогар не поддржува ветинг во судството

пред 8 мес.
Македонија

Жбогар за нов датум: Треба да се воздржиме од ветувања

пред 10 мес.
евроамбасадорот за датумот за преговори

Жбогар: Одлуката во октомври зависи како ќе бидат решени некои кризи и ситуации во регионот

пред 11 месец
НЕШТО КАКО ЛАДЕН ТУШ

Жбогар вели дека довербата кај граѓаните е поважна од датум

пред 11 месец
Македонија

Жбогар: „Рекет“ покажува дека Обвинителството се бори против корупцијата

пред 1 година
Македонија

Жбогар: Oтако УНЕСКО ја даде препораката за Охрид не гледаме никаков резултат

пред 1 година
средба

Мицкоски до Жбогар: Фрапантна е незаинтересираноста на обвинителството за криминалот на власта

пред 1 година
Македонија

Жбогар: Ова е охрабрување за едно ново време кое доаѓа за оваа држава

пред 1 година
Македонија

Жбогар: Од Брисел денеска добивме многу добра вест

пред 1 година
од Охрид означен почетокот на кампањата на ЕУ за поголема заштита на животната средина

Жбогар: Би била голема штета за државата доколку Охрид го загуби статусот во УНЕСКО

пред 1 година
не ветува датум

Жбогар: Oдлуката за отворање на преговорите ја носат земјите членки

пред 1 година
Македонија

По Пендаровски, Жбогар се сретна и со Сиљановска (ФОТО)

пред 1 година
Македонија

Пендаровски со Жбогар: Oчекувам лидерите на ЕУ да бидат принципиелни на своите ветувања (ФОТО)

пред 1 година
Македонија

На првиот работен ден Пендаровски ќе го прими евроамбасадорот Жбогар

пред 1 година
Свеченост во организација на мисијата на ЕУ во Македонија

Одбележан Денот на Европа

пред 1 година
Македонија

Сме оствариле голем напредок: Жбогар се надева дека ЕУ во јуни ќе одлучи да отвори преговори со Северна Македонија

пред 1 година
ИЗЈАВА НА ПРЕТСТАВНИКОТ НА ЕУ, ЖБОГАР

„Ги поттикнуваме сите парламентарни партии позитивно да го земат во предвид усвојувањето на законот за Јавно обвинителство“

пред 1 година
СРЕДБА СО ШЕФОТ НА ДЕЛЕГАЦИЈАТА НА ЕУ

Мицкоски до Жбогар – правосудниот систем служи за прогон на неистомисленици на власта

пред 1 година