Ознака: С- 400
обуката ќе трае до 2 јануари 2020 година

Турски персонал на обука за С-400 во Русија, велат од Министерството за одбрана

пред 5 години
системот е вреден 2,5 милијарди долари

Започна втората фаза од испораката на С-400 на Турција

пред 5 години
Успешен тест на рускиот противракетен систем

Ракетниот систем С-400 соборил цели што летале со бризина поголема од 2.000 км/ч

пред 5 години
турскиот претседател предупредува

Ердоган: Нема докази дека рускиот С-400 може да го загрози НАТО

пред 5 години
Турција е под силен притисок од САД да се откаже од набавката

Ердоган: Руските системи С-400 ќе стигнат во Турција во јули

пред 5 години
Турција, сепак, ќе купува руски ракети

Турско МНР: Набавката на системот С-400 оди според планот

пред 5 години
сад даде рок да го раскинат договорот

Турција ја одложува испораката на рускиот ракетен систем С-400 по јуни

пред 5 години
нема намера да прави чекор назад

Ергодан: Набавката на С-400 од Русија е завршена работа

пред 5 години
и покрај загриженоста на сад и нато

Турција откри кога ќе го инсталира Рускиот С-400 систем

пред 6 години
Воен договор

Индија купи руски ракети С-400

пред 6 години